Przewodnik po Łebie

Standard

Każdego roku do Łeby przyjeżdża wielu turystów, ponieważ jest to jedna z najpopularniejszych miejscowości znajdujących się nad Morzem Bałtyckim. Wydawać by się mogło, iż w miejscu tym nie znajdują się żadne zabytki, a jedynie nowoczesne budowle, jednak tak naprawdę historia tego miejsca pozostawiła po sobie kilka pamiątek.

Wybierając się do Łeby na wakacyjny odpoczynek, należy koniecznie odwiedzić tutejszą plażę, która podzielona jest na trzy części, z których plaża A oraz B są strzeżone, natomiast plaża C jest niestrzeżona, przez co dociera do niej mniejsza liczba turystów. Warto jednak wiedzieć o tym, iż na tej ostatniej plaży można liczyć na spokój oraz ciszę, dlatego można się tam udać, aby odciąć się od dzikich tłumów, przebywających na pozostałych częściach plaży. W Łebie znajdują się ruchome piaski, tworzące przepiękny pustynny krajobraz, które również warto zobaczyć. Dostępny dla turystów wydmowy szlak zajmuje około pięciokilometrowy odcinek Mierzei Łebskiej, którym można się poruszać, podziwiając jednocześnie przepiękne krajobrazy.

Łeba to jednak nie tylko piaszczysta plaża, ale również piękne i zachwycające zabytki. Pierwszym jest Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który został wzniesiony w 1772 roku w stylu barokowym. Warto wiedzieć, iż jest to jedyny budynek wpisany do rejestru zabytków tego miasta. Na zachodnim brzegu rzeki Łeby można zobaczyć pozostałości murów gotyckiego kościoła św. Mikołaja z XIV wieku, który został zniszczony podczas jednego ze sztormów. Oprócz wspomnianych powyżej historycznych miejsc, w Łebie (dodatkowe informacje na wikipedii) znajduje się również najstarszy w mieście dom, a także wyrzutnia rakiet, po której został jedynie bunkier chętnie odwiedzany przez turystów. Zwiedzanie tutejszych zabytków może być bardzo męczące, dlatego też warto znaleźć sobie jakieś porządne i komfortowe zakwaterowanie. Jeśli chodzi o noclegi, to baza noclegowa (Łeba w liście noclegów Meteora) jest tutaj dosyć dobrze rozbudowana, dzięki czemu można przebierać w wielu ciekawych ofertach.

W Łebie, oprócz wylegiwania się na plaży i kąpieli w morzu, można bardzo ciekawie spędzić czas zwiedzając tutejsze zabytki lub ich pozostałości. Będąc tu na wakacjach warto również wybrać się do pobliskich miejscowości, ponieważ tam również można podziwiać niezwykle interesujące ślady historii, a także inne ciekawe budowle i atrakcje turystyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>