Park Krajobrazowy w Bytowie

Standard

Na terenie Bytowa znaleźć można współcześnie wiele atrakcji turystycznych. Dzielą się one na kilka kategorii, przede wszystkim związane są one z przyrodą, która w tym mieście odgrywa bardzo ważną rolę. mamy możliwość zapoznania się z Parkiem Krajobrazowym, gdzie można na własne oczy ujrzeć wiele ciekawych okazów przyrody oraz rzadkich gatunków zwierząt.

Malownicza okolica to cecha rozpoznawcza tego parku, dlatego ta baza noclegowa cały czas się rozwija i zyskuje na popularności. Powstał pod koniec XX wieku, a przez jego obszar biegnie rzeka Słupia, gdzie woda jest naprawdę czysta. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w regionie, dlatego też turyści chętnie spędzają tam swoje wakacje. Charakter tego obszaru jest typowo podgórski, a rzeźba terenu jest zróżnicowana. Na terenie znajdują się liczne jeziora, strumienie oraz bogata szata roślinna, z którą można się bliżej na miejscu zapoznać. Warto na taką wycieczkę zabrać własne dzieci, które mogą na tym skorzystać pod kątem edukacyjnym i przyrodniczym, co przyda im się w szkole.

Park Krajobrazowy to świetne miejsce, zwłaszcza dla zwolenników przyrody oraz środowiska. Dużą część zajmują lasy, gdzie przeważają przede wszystkim sosnowe bory, mało jest tam drzew liściastych. Występują tam gatunki chronione, ale też reliktowe, takie jak bagno zwyczajne. Można udać się na grzybobranie, gdyż rośnie tam dużo grzybów, ale trzeba na to uważać, ponieważ większość z nich również znajduje się pod ochroną. Bytów to miejsce, w którym nie da się nudzić, więc na pewno warto się tam udać na urlop lub wakacje – http://meteor-turystyka.pl/noclegi,bytow,0.html – wątek noclegów.

Do zwierząt, które żyją w tym parku zaliczyć można przede wszystkim: lisy, łosie, daniele, borsuki, kuny oraz wydry i sowy błotne – https://pl.wikipedia.org/wiki/Uszatka_b%C5%82otna – z derkaczami. Jak widać wyraźnie ta baza noclegowa pod kątem fauny i flory jest bardzo rozwinięta, więc wycieczka w te rejony to gwarancja zadowolenia dla wszystkich zainteresowanych turystów.
Osoby, które wybierają się do Bytowa na wakacje powinny obowiązkowo udać się do tamtejszego zieleńca, gdzie można napotkać się na wiele ciekawych gatunków zwierząt oraz roślin. Duża ich liczba znajduje się pod ścisłą ochroną, więc widać wyraźnie, że miejsce to jest szczególne i trzeba się na tym terenie umieć dobrze zachować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>