Mix atrakcji w Jantarze

Standard

Jantar to wieś w północnej Polsce, nieopodal Gdańska. Miejscowość na ogół spokojna, bez większego gwaru przeżywa istne oblężenie w okresie letnim. Turyści tłumnie przybywają nad morze, a hotele pękają w szwach. Jest to dobra miejscowość pod wypoczynek (meteor-turystyka.pl/noclegi,jantar,0.html) przede wszystkim ze względu na podwójnie prozdrowotny klimat tego miejsca.

Nad morzem, jak to nad morzem, można leżeć za parawanem, chłonąc promienie słoneczne. Od czasu do czasu trzeba wstać i przynieść kolejne piwo lub schłodzić się w wodzie. Jest to jakaś forma wypoczynku. Wyjątkowo leniwa. Dla osób, które chcą robić coś więcej – znajdą się dla nich w Jantarze inne formy odpoczywania. Główną atrakcją jest oczywiście morze. W wodzie można pływać na strzeżonych kąpieliskach. Jak również spróbować swoich sił na skuterze wodnym czy popularnym bananie. Schodząc na ląd można brać udział w meczach piłki plażowej. Przy okazji Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu organizowane są liczne koncerty.

Prócz tego typu zajęć można tu znaleźć bardziej unikalne rozrywki. Jedną z nich jest wizyta w Art Inwazja Owadów, gdzie można podziwiać rzeźby jak i żywe eksponaty tych organizmów. Jest to niezwykle interesujące, zwłaszcza dla fanów entomologii. Inne zwierzęta można zobaczyć w "Pasiece U Strusi". Można tu obcować z największymi ptakami świata, a także obserwować na własne oczy proces wyrabiania miodu w przeszklonym ulu. Podczas rozszerzania horyzontów warto wybrać się do Indiańskiej Wioski, prowadzonej przez dwójkę pasjonatów kultury zza oceanu. W wiosce można zobaczyć repliki tradycyjnych szałasów, strojów Indian, a także zapoznać się z ich zwyczajami czy obrzędami.

Ostatnie z planowych spotkań ze zwierzętami w Jantarze można odbyć w stadninie koni. Oferta "Buffalo Bill" została tak skonstruowana, aby trafiała do osób początkujących jak i zaawansowanych. Startujący jeźdźcy mogą zdobyć tu swoje pierwsze szlify, a następnie wybrać się w przejażdżkę po okolicznych lasach jak i brzegiem morza. Osoby, które czują się pewnie w siodle, mogą spróbować pokonać tory przeszkód czy wybrać się na konny rajd. Stosunkowo unikatową atrakcją jest przejażdżka koleją wąskotorową. Można dojechać do Zamku w Malborku, który przy okazji można zwiedzić. Wyprawa trwa 3 godziny i wiedzie przez trasę Bursztynowego Szlaku. Podczas podróży można obserwować z okna malowniczą okolicę.

Jantar ma bogatą ofertę, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Fani pasywnego odpoczynku mają do dyspozycji plażę, a osoby preferujące aktywny sposób spędzania czasu mają wyżej wymienione atrakcje. Dodatkowo w miejscowości tej baza noclegowa jest na tyle rozbudowana, że łatwo o zakwaterowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>