Dlaczego warto zdecydować się na wakacje w Sarbinowie?

Standard

Prognoza na tegoroczny sezon turystyczny niestety się spełniła. Znawcy sytuacji politycznej na świecie odradzali wyjazdy na wakacje do najbardziej lubianych przez Polaków krajów. Zalecano odkładanie rezerwacji wczasów w Egipcie, w Tunezji i w Turcji – przynajmniej do czasu, aż nie zmniejszy się zagrożenie terrorystyczne. W chwili obecnej najwięcej przykrych niespodzianek przyniosła Turcja, w przebywający w niej polscy turyści przechodzą przez trudną sytuację, generującą strach i stres. W analizach została pominięta Francja, która stała się celem ataków terrorystycznych w Europie. Polska – póki co – nie jest obiektem zainteresowań terrorystów, dlatego też warto jest dla własnego bezpieczeństwa zastanowić się nad spędzeniem urlopu w kraju.

Nadmorska perła w Gminie Mielno, Sarbinowo jest wsią letniskową, położoną na polskim wybrzeżu, która słynie ze swojej rozrywkowej stolicy. Samo Mielno latem nie śpi i bawi się całą noc, dlatego też nie jest to miejscowość dobra dla wszystkich – przynajmniej nie dla ludzi, którzy podczas wakacji poszukują ciszy i spokoju lub bardziej kameralnych miejsc. Sarbinowo jest znakomitą alternatywą dla Mielna – te dwie miejscowości dzieli odległość siedmiu kilometrów, zatem jeśli ktoś się znudzi klimatem Sarbinowa, może wyskoczyć na nocną imprezę do Mielna.

Po Sarbinowie nie można oczekiwać pustek w sezonie – letnisko ma swoje wierne grono zwolenników, które każdego roku się poszerza. Plaża charakteryzuje się złocistym odcieniem piasku, ale nie to jest jej najważniejszym atutem. Jest tu wyznaczone kąpielisko strzeżone, co zapewnia bezpieczeństwo podczas kąpieli morskich. Na plaży w trakcie sezonu pojawiają się liczne atrakcje, które w szczególności są dedykowane dla dzieci. Przy plaży są liczne punkty gastronomiczne – praktycznie nie trzeba opuszczać plaży by zjeść smaczny posiłek w ciągu dnia lub skorzystać z bogatej oferty napojów chłodzących.

Przy plaży jest jedna z najpiękniejszych polskich promenad, która powstała nie tak dawno na bazie XIX  wiecznego muru oporowego, który przystopował apetyt Morza Bałtyckiego na Sarbinowo.

Zbiór miejsc noclegowych w Sarbinowie jest bogaty – są tutaj tańsze i droższe noclegi, które są uzależnione od komfortu pobytu. Mówi się, że Sarbinowo to wakacje ekonomiczne, ale tańsze kwatery na Meteorze trzeba wyszukiwać i rezerwować ze sporym zapasem czasowym, gdyż znikają jak ciepłe bułeczki.

2 thoughts on “Dlaczego warto zdecydować się na wakacje w Sarbinowie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>