Darłowo – ważne miejsca

Standard

Czy miasteczko takie jak Darłowo może zapierać dech w piersiach? Trudno powiedzieć, wszystko jest kwestą gustu. Pewne jest to, że nie obok tego miejsca nie da się przejść obojętnie. To miejsce, prócz oczywistej turystycznej infrastruktury i zaplecza w postaci darłowskich noclegów, hoteli, pensjonatów, restauracji i wielu ciekawych miejsc ma swój urok. To inspiruje. Sprawia, że czas spędzony tutaj nie przecieka przez palce – aktywny i relaksujący wypoczynek, cisza i spokój – to wszystko przyciąga. Co najbardziej? To również kwestia gustu. Jednak jest kilka miejsc, które podobają się wszystkim bez względu na wewnętrzne upodobania.

Wizytówką miasta i jednym z najważniejszych miejsc jest stare miasto oraz ratusz. Nie trzeba również wspominać o plaży, która jest jednym z najpiękniejszych miejsc tutaj. Jednak to wszystko jest w standardzie – podobne aspekty ma prawie każde nadbałtyckie miasto, dlatego też należy skupić się na tym, co wyróżnia Darłowo spośród innych miejscowości. Aby przekonać się o tym jakie tajemnice skrywa to miejsce musimy przygotować się na mały spacer. Warto zobaczyć Zamek Książąt Pomorskich – to nie jest budowla, to dzieło architektury, które podkreśla klimat i tamtejszy styl tego miejsca. Jego początki sięgają czternastego wieku. Dlaczego wygląda tak ciekawie, ponieważ nie dominuje w nim jeden styl. Zamek przez setki lat zmieniał właścicieli a każdy dodawał coś od siebie w swoim stylu. Dodatkowo zmieniała się moda i średniowieczne ciężkie rysy i brak zdobień zostały zastąpione renesansowymi, klasycystycznymi wzorami i zdobieniami. Obecny wygląd tego miejsca to kompilacja, mimo to wyjątkowo się uzupełniają i spajają.

Kontynuując spacer i dalej trzymając się historii i architektury powinniśmy dotrzeć do Bramy Kamiennej. Niegdyś była to brama do miasta – jedna z wielu. Miasto kilka wieków temu było "obrośnięte" murem z uwagi na niebezpieczeństwa i ataki złodziei, którzy najeżdżali na bogate wówczas handlowe miasto. Takich bram było kilka, jednak w dobrym stanie zachowała się jedna. Są tutaj również do zobaczenia resztki murów stanowiących niegdyś obronę Darłowa. Do zobaczenia po drodze mamy jeszcze kościół mariacki oraz pomnik rybaka – symbol sakralny i gospodarczy miasta. Ciekawe miejsca historyczne, dużo do obejrzenia, ciekawy spacer i aktywny wypoczynek, wygodne darłowskie noclegi i hotele – kilka wizytówek z których miasto może być dumne.

One thought on “Darłowo – ważne miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>