Dalsze wycieczki z Radkowa – Kłodzko oraz Kletno

Standard

Kotlina Kłodzka to bardzo popularny wśród turystów rejon, gdzie znajdzie się okazja, by pospacerować górskim szlakiem, zwiedzić ciekawe muzea czy odpocząć na miejskich placach i rynkach. Jednym z miast, które wyróżnia się spośród tutejszych ośrodków jest Radków. To miejsce wyjątkowe, gdzie zobaczyć można różne zabytki, spędzić czas nad zalewem albo wybrać się w Góry Stołowe. To także doskonałe miejsce na wycieczki po całej Kotlinie Kłodzkiej.

Kotlina Kłodzka jest największą kotliną w Sudetach. To miejsce, gdzie znajdą dla siebie coś zarówno miłośnicy sportu, pieszych wędrówek, architektury oraz militariów. W zimie działają tutaj także ośrodki narciarskie, a dużą popularnością cieszy się narciarstwo biegowe. Jedną z większych atrakcji na terenie kotliny jest główna atrakcja kłodzka, czyli słynna twierdza. Na jej miejscu istniał niegdyś gród, chroniony przez wały ziemne i drewniane palisady. Później jego miejsce zajęła murowana konstrukcja. Przez lata była ona rozbudowywana, a ostatecznie pojawiły się tu także podziemne korytarze i sztolnie. Hitlerowcy zorganizowali tu więzienie dla więźniów politycznych. Dzisiaj całość udostępniona jest dla zwiedzających, którzy mogą dowiedzieć się wielu ciekawostek z tutejszych wystaw, a także zobaczyć próby odtworzenia wyglądu dawnych pomieszczeń.

Drugą ważną atrakcją na terenie Kotliny Kłodzkiej jest Jaskinia Niedźwiedzia. Jest to według wielu osób najpiękniejsza polska jaskinia. Zachowała się tutaj w bardzo dobrym stanie szata naciekowa, która w wielu innych jaskiniach została niestety przez lata zniszczona. Do zwiedzania przygotowano trasę o długości około 350 metrów. Cała trasa biegnie po wyznaczonym chodniku, więc na pewno się tutaj nie pobrudzimy. Warto jednak pamiętać o ciepłej odzieży, bo temperatura w jaskini nie przekracza 10 stopni. Niedaleko jaskini działa także Muzeum Ziemi w Kletnie, gdzie znajdziemy także płatny parking.

Radków jest dobrym wyborem, także jeśli chodzi o bazę noclegową. Znajdziemy tu pensjonaty, prywatne kwatery czy ośrodki wczasowe, gdzie bez problemu zarezerwujemy dla siebie dogodne nocowanie. Radków przyciąga turystów także niewielkim zalewem, który otaczają domki na wynajem. Można się tu wybrać z przyjaciółmi i rodziną, spędzić czas nad wodą czy pospacerować po okolicy, a to wszystko w cieniu Gór Stołowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>