Czerwony Klasztor – spacery po Pieninach

Standard

Pieniny to pasmo górskie słynące z rozlicznych możliwości rekreacji. Amatorzy aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością docenią ilość atrakcji, z których można skorzystać podczas pobytu w tych wyjątkowych górach. Kuszą one ciekawą rzeźbą terenu, dostępnością wielu szlaków wyznaczonych przez najpiękniejsze zakątki regionu oraz dużym zróżnicowaniem podgórskiej roślinności. Warunki krajobrazowe zachęcają do eksploracji nieznanych ścieżek i sprzyjają spontanicznym wyprawom przygotowanymi trasami pieszymi.

Propozycją wycieczki, szczególnie polecaną dla celów rekreacyjnych, jest tzw. Droga Pienińska [tutaj: informacje]. Prowadzi ona do znajdującego się po słowackiej stronie gór Czerwonego Klasztoru, miejscowości chętnie odwiedzanej przez turystów z Polski i Słowacji. Punktem początkowym trasy jest jeden z najbardziej znanych ośrodków ruchu turystycznego w polskich Pieninach, czyli Szczawnica. Droga wiedzie wzdłuż malowniczego Dunajca i dzięki płaskiemu ukształtowaniu terenu, jest doskonałą propozycją dla celów rekreacyjnych.

Chcąc uniknąć intensywnego wysiłku fizycznego przy poznawaniu piękna natury regionu, można wybrać szlak prowadzący do Czerwonego Klasztoru. Sprawdzi się on nie tylko w przypadku amatorów spokojnych spacerów, lecz także dla biegaczy. Droga jest również udostępniona dla miłośników dwóch kółek, a takich w sezonie letnim nie brakuje. Aby móc oglądać wijący się po prawej stronie Dunajec, należy wybrać się na wyprawę zimą, kiedy nie jest on zasłonięty przez liście drzew. Oczywiście, o innych porach roku trasa wcale nie staje się mniej atrakcyjna – brak widoku jest doskonale rekompensowany przez sąsiedztwo lasu o bujnym drzewostanie oraz ciepłe promienie słoneczne, padające na szlak.

Na obszarze Pienińskiego Parku Narodowego wyznaczono aż 35 km tras pieszych, dzięki czemu podczas kilkudniowego pobytu, na pewno nie zabraknie ciekawych możliwości zaplanowania górskiej wyprawy. Szlaki różnią się między sobą długością oraz poziomem trudności, co pozwala zaplanować wędrówkę dostosowaną do możliwości fizycznych oraz ilości posiadanego czasu. Pieniny to miejsce wprost stworzone do aktywnego wypoczynku, który skutkuje sporym zmęczeniem, więc na dłuższy pobyt należy zarezerwować odpowiedni dla nas nocleg. Wybór pokoi należy do zalet regionu – baza noclegowa [więcej: Pieniny] obejmuje wiele form zakwaterowania, od domków letniskowych po ekskluzywne hotele i wille, które dostarczą potrzebnego odpoczynku w komfortowych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>