Atrakcje w Gdańsku dla dzieci

Standard

Jadąc na wakacje do Gdańska z dziećmi, nie możemy zapomnieć o atrakcjach i rozrywkach dla nich. Poza szukaniem kwater noclegowych w Gdańsku (meteor-turystyka.pl/noclegi,gdansk,0.html), poszukajmy także atrakcji, aby nasi najmłodsi się nie nudzili. Bogata baza noclegowa pozwala nam na zarezerwowanie hotelu, w którym jest basen lub który jest zlokalizowany blisko wielu atrakcji.

Warto połączyć naukę z zabawą. Miejscem, w którym można to robić jest Centrum Hewelianum. Znajduje się na ulicy Gradowej 6. Można tutaj samodzielnie przeprowadzać rozmaite doświadczenia na interaktywnych oraz multimedialnych wystawach. Znajduje się tutaj ekspozycja stała "Energia, Niebo i Słońce" oraz aż 75 interaktywnych stanowisk w dwóch pracowniach. W Centrum Hewelianum zlokalizowanych jest 7 multimedialnych i interaktywnych wystaw. Są tutaj na przykłady wystawy, takie jak: "Dookoła Świata", "Laboratorium Pana Kleksa", a także "Zabawy z Historią". Miejscem wartym odwiedzenia jest Fort Góry Gradowej. Kolejną ciekawa propozycją dla dzieci, realizująca hasło nauka poprzez zabawę jest Centrum Nauki Experyment. Wystawa główna składa się z czterech sfer tematycznych. Są to ekspozycje: "Hydroświat", "Drzewo Życia", "Niewidoczne Siły", a także "Akcja-Człowiek". Obiekt ten oferuje również zabawę w Wirtualnym Świecie Wynalazków Leonarda da Vinci. Ponadto są tutaj także inne interesujące wystawy tymczasowe. Cała powierzchnia gdańskiego Centrum Nauki Experyment to 3 500 metrów kwadratowych. Jest ono czynne od wtorku do niedzieli.

Dużo radości z całą pewnością przyniesie dzieciom wizyta pobliskim ZOO. Zajmuje ono 3 miejsce pod względem powierzchni ogrodów zoologicznych w Polsce. Jest tutaj aż 125 hektarów powierzchni. Ogród zoologiczny zostało założony w roku 1954 na ulicy Karwieńskiej 3. Można się tutaj dostać samochodem lub autobusem numer 179 lub 622 z Gdańska Oliwy. ZOO jest otwarte przez cały rok. Bilety od maja do października kosztują 15 oraz 25 złotych, kolejno ulgowy i normalny. Od roku 2005 jest to jedyne ZOO w Polsce, w którym można znaleźć indonezyjskie zwierze anoa. Znajdują się w tym ogrodzie zoologicznym 193 gatunki, co daje 1004 osobniki. Można tutaj zobaczyć całe stada pingwinów tońców, żyrafy, zebry, lwy, gepardy, a także orangutany. Jeśli podróżujemy z małym dzieckiem warto wybrać opcje zwiedzania ciuchcią. Zatrzymuje się przy każdym zwierzęciu, a przewodnik opowie wszystko o danych osobnikach. Jeżeli chcemy jednak samemu zwiedzać można wypożyczyć wózek, aby zmniejszyć wysiłek dziecka. Warto również wybrać się do Małego ZOO, w którym można samodzielnie karmić kozy albo króliki pożywieniem specjalnie przygotowanym przez pracowników ogrodu. Możemy również zobaczyć o godzinie 9:30 karmienie pingwinów, a o 11:00 karmienie fok.

One thought on “Atrakcje w Gdańsku dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>