Aktywne wakacje w nadmorskim Dźwirzynie

Standard

Dźwirzyno jako niewielka, ale typowo turystyczna miejscowość ma wszystko, czego możemy potrzebować, spędzając wczasy nad Bałtykiem. Położone jest pomiędzy morzem a jeziorem Resko Przymorskie, obfitującym w ryby i chętnie wykorzystywanym przez miłośników sportów wodnych. Jest to miejsce wybierane na wypoczynek ze względu na typowo wakacyjną atmosferę oraz piękną, szeroką plażę, która w słoneczny dzień przyciąga wczasowiczów swoimi urokami. Obok kąpieliska znajdziemy również niewielki port rybacki na kanale łączącym morze i jezioro. Możemy tu skorzystać także z oferty wycieczkowych rejsów statkiem po Bałtyku. Resko Przymorskie również ma swoją przystań, przeznaczoną dla jachtów i innego sprzętu wodnego. Możemy na miejscu wypożyczyć łódkę czy kajak, a także nauczyć się pływać na desce do windsurfingu. Przybrzeżne jezioro stwarza dobre warunki fanom tego sportu. Zadowoleni z pobytu będą także wędkarze.

W Dźwirzynie w trakcie sezonu wakacyjnego dostępnych jest wiele atrakcji – wesołe miasteczko, przejażdżki konne, place zabaw i inne dziecięce atrakcje, sezonowe bary i restauracje ze świeżymi rybami. W Gminnym Centrum Sportu dostępne są korty tenisowe, skatepark, tor wrotkowy, a parę hoteli i ośrodków wypoczynkowych ma własne baseny. Na aktywnych czeka również ścieżka zdrowia, mającą długość 1,5 km, z umieszczonymi wzdłuż trasy kilkunastoma stanowiskami wyposażonymi w urządzenia do ćwiczeń. Biegacze mogą również spróbować swoich sił w Ogólnopolskim Biegu „Ku Słońcu” o Puchar Wójta Gminy Kołobrzeg – jego trasa biegnie przez plażę, las i różne drogi, a dystans do pokonania to 10 km.

Na plaży i nie tylko odbywają się także różnego rodzaju imprezy – koncerty, festyny rodzinne, pokazy teatrów czy iluzjonistów. W sezonie ta niewielka miejscowość tętni życiem i czasem nie wiadomo, co wybrać. A do zobaczenia mamy przecież jeszcze okolicę. Warto wybrać się w razie niepogody do Kołobrzegu, gdzie spotkamy wiele atrakcji pod dachem – muzea, w tym Muzeum Oręża Polskiego, niezwykłe miejsca nie tylko dla najmłodszych jak Skansen Morski czy Miasto Myszy, różnego rodzaju wystawy i atrakcje.

Baza noclegowa [➯noclegi Dźwirzyno] to liczne obiekty w różnych standardach i cenach. Dojechać tu można na wiele sposobów – własnym samochodem, autobusami z różnych stron, pociągiem do Kołobrzegu i dalej autobusem. Jest tu bardzo wiele miejsc oferujących noclegi, Dźwirzyno jednak jest popularne wśród wczasowiczów, pamiętać więc warto o wcześniejszej rezerwacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>